Facebook

Sunday, April 10, 2011

Хор Торонтського Осередку СУМ ’Прометей’ - Архиєрейська Служба Божа


Патріярх Української Католицької Церкви Блаженіший Кир Йосиф
Уроджений 17-ого лютого 1892 р. в Україні, на Поділлі. Блискуче закінчив свої середньошкільні й університецькі студії в ґімназії в Тернополі й на університетах у Львові, Інсбруку й Римі, осягнувши своїм знанням і небуденними науковими працями
титул професора університету.
Висвячений на священика в 1917 році, а на єпископа в 1939. Переводив плян і задуми Великого Митрополита Андрія Шептицького своїм організаційним хистом в діло. Від 1924-1944 р. - ректор Україської Богословської Академії у Львові.
Після смерти Митрополита Андрія Шептицького, дня 1-го листопада 1944 року, стає Галицьким Митрополитом і Первоєрархом усієї Україської Католицької Церкви.
11-го квітня 1945р. - ув’язнений разом з іншими Владиками Української Католицької Церкви совєцькими властями і вивезений на довголітню каторгу до совєтських концентраційних таборів на Сибірі, де він через 18 літ страждав і мучився, фізично і морально, за переслідувану Українську Католицьку Церкву, як її Первоєрарх, і за весь Український Нарід.
Просто чудом звільнений з 18-літньої каторги, прибув 10-ого лютого 1963 р. до Риму на Вселенський ІІ Ватиканський Собор. На тому Соборі поставив внесок на піднесення
Київської Митрополії Української Церкви до гідности Патріярхату. В 1963-му році признаний Папою Павлом VІ Верховним Архиєпископом з патріяршими правами.
Уся його працп в Римі присвячена святій ідеї з’єднання Української Церкви і піднесення її до гідности Патріярхату. Зорганізував і побудував святиню науки поза межами України - Україський Католицький Університет ім. цв. Климента у Римі - та здвигнув там величну святиню - Храм Божий Св. Софії, як зразок високої культури і церковного мистецтва України. В дільниці старовинного цісарського Риму викупив колишній Двір Київських Митрополитів з церквою Свв. Сергія і Вакха, де примістив
цінний Музей Українського Католицького Університету Цв. Климента.
Блаженніший Кир Йосиф - це не тільки Патріярх Української Католицької Церкви, але найвищий Духовий Провідник Українського Народу.

фраґмент






Хор Торонтського Осередку СУМ Прометей
Хор Прометей зорганізований восени 1948 року при Осередку СУМ в Торонті. Основоположником і першим дириґентом був Зенон Гнопко. Йому завдячується перші успіхи Прометея та награний у лютому 1951 року альбом платівок з повстанськими піснями. Хор брав участь у багатьох національних і церковних імпрезах, в етнічних фестивалях на Кенедєн Нейшенел Ексибишен у Тороні і т.п.
Під весну 1954 року мистецьке керування хором передано проф. Левові Туркевичеві. За нього Прометей чисельно і мистецько значно зріс, дав низку власних концертів у Торонті й поза Торонтом. Брав участь у виконані фраґментів з опер українських
композиторів (’Купало’ і ’Утоплена’), що йшли при співучасті Торонтської Симфонічної Оркестри та наших кращих солістів. Осінню 1956 року наспівав на платівки серію коляд. Найзамітнішою подією в історії хору того періоду був Симфонічний Концерт, влаштований весною 1959 року в Мессей Голл.
По смерті проф. Лева Туркевича (листопад 1961 року) Прометеєм диригував Юрій Головко. З ним хор мав ряд успішних виступів.
На провесні 1963 року диригування хором перейшло в руки Степана Гумініловича, з якум хор дав ряд концертів у містах Канади і ЗСА.
На протязі свого існування хор виступав також по радіо і на телевізії.
Від січня 1965 року Прометеєм керує мгр. Василь Кардаш. Самостійні Концерти по більших містах Канади і Америки, виступи на ЕКСПО 67, Онтаріо Плейс, участь в европейському турне ансамблів О СУМ, виступи на національних імпрезах та при награні
платівки і ця Служба Божа - це далеко неповний перелік осягів Прометея. В репрертуарі хору літургійна музика, українська і західно-европейська клясика, народні пісні і твори українських сучасних копозиторів.
Хор Прометей є одиницею торонтського О СУМ і служить усьому українському суспільству.


Цю Архиєрейську Службу Божу відправляють
Їх Блаженство Блаженніший Патріярх Української Католицької Церкви Кир Йосиф VІІ Сліпий (Коберницький-Дичковський)
і Їх Преосвященство Преосвященний Кир Ізидор Борецький - Єпископ Торонта і Східної Канади
у співслуженні духовенства Торонтської Епархії
(орєнтаційно, за порядком на платівці):
о. Матвій Берко (Велика Єктенія)
о. Роман Набережний (Мала Єктенія і ін.)
о. Маркян Стефанів (Єктенія Сугуба і Заамвонна молитва)
о. Мирон Стасів (Єктенія Оглашенних і Прості приїмше)
о. Богдан Остапович (Єктенія по ’Яко да Царя’ і молитва перед Св. Причастям)
о. Володимир Жолкевич (Єктенія просительна).
Запис цієї Служби Божої відбувся під час другої Архипастирської візити Патріярха Йосифа в Канаді 1973, при всесторонній допомозі Високопреосвященного Владики Кир Ізидора в церкві цв. Покрови (18 Leeds St. Toronto) при співі чоловічого хору торонтського Осередку СУМ Прометей під керуванням Василя Кардаша.

о. крилош Маркян Стефанів, парох Церкви Святої Покрови в Торонті
о. радн. Володими Жолкевич, душпастир Церкви Святої Покрови в Торонті
о. Богдан Остапович, парох Церкви Св. Арх. Михаїла в Новому Торонті, Онт.
о. д-р Мирон Стасів, душпастир Церкви Святої Покрови в Торонті
о. крилош Матвій Берко, канцлер торонтської єпархії, парох Церкви Святого Успення Богородиці в Мисисага, Онт.
о. радн. Роман Набережний, настоятель парафії Святого Петра і Павла в Скарборо, Онт.

Хористи, котрі брали участь у рекордуваннях цієї Служби Божої:
Тенори І: Юрій Хомин, Василь Драбик, Микола Лещишин, Віктор Шевель, Олег Хміль, Ігор
Хабурський, Петро Рудик, Роман Кметь, Ярослав Бучинський, Валерій Глушко, Іван Ткаченко, Мирон Юськів, Михайло Джуранюк, Микола Галай, Володимир Бендюга, Мирон Максимів.
Тенори ІІ: Петро Мазепа, Іван Гуздовський, Роман Тарновецький, Ярослав Зварич, Михайло Лесько, Ігор Матла, Петро Борис, Григорій Кобеляк, Петро Сендей, Євген Ґурбін, Степан Горейко, Богдан Наугольник, Федір Манастирський, Василь Гайда, Іван Дудись, Іван Шнайдер, Володимир Луців, Іван Мужик, Богдан Пекельний.
Баритони: Андрій Сорока, Антін Дербіш, Ігор Стецура, Тома Курилюк, Ярослав Почемсаний, Роман Гаврилюк, Богдан Темнюк, Іван Сорока, Осип Івах, Іван Москаль, Степан Гарасовський, Микола Цьомик, Михайло Галюк, Микола Грицишин, Іван Шостяк, Микола Фроляк, Василь Федик, Володимир Равлінко, Василь Рудий, Богдан Малиновський, Володимир Фалінський.
Баси: Іван Пирожак, Степан Кривенький, Софрон Безубко, Євген Сиваник, Володимир Тисовський, Василь Чепринда, Євген Цибульський, Василь Ніновський, Мирон Семко,
Богдан Брездень, Тарас Рущак, Богдан Прус, Орест Калинюк, Богдан Рожанець, Іван Кузик, Юрій Мец, Ігор Турянський, Мирослав Данилюк, Петро Піх, Остап Патроняк, Петро Мацишин.

Pontifical Divine Liturgy celebrated by His Beatitude Cardinal Josyf Slipyj, Supreme Archbishop of the Ukrainian Catholic Church and Most Reverend Kyr Isidore Borecky, Ukrainian Bishop of Toronto and Eastern Canada.
Sung by the Ukrainian SUM Prometheus Choir, Toronto, Canada. Wasyl Kardash Conductor.
In celebration with the Priests of the Toronto Eparchy
Very Rev. Markian Stefaniv
Very Rev. Myron Stasiv, Ph.D.
Very Rev. Wolodymyr Zholkewych
Very Rev. Matvij Berko
Very Rev. Bohdan Ostapovych
Very Rev. Roman Naberezhny
Recorded in the Church of Our Lady of Holy Protection, 18 Leeds Street, Toronto, Ontario.
Producer SUM Ensembles of Toronto
Editing - Wasyl & Larissa Kardash
Front cover by Ivan Belsky
Manufactured by Harmony Records, Dundas Street West, Toronto, Ontario


No comments:

Post a Comment